Otwarty nabór do klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej od 1 grudnia!!!

05 X'17
Wieczór pełen refleksji w ramach festiwalu Fide et Amore..

Wprawdzie historia ,, Drogi do Emaus" została osadzona we współczesnych realiach, ale przesłanie moralitetu napisanego przez Jana Wyżgoła, a wyreżyserowanego przez Magdalenę Sojkę miała podobny wydźwięk. Zobrazowała pewien etap drogi człowieka do Boga. Pouczyła nas , że jeśli pozostaniemy przy zewnętrznych, materialnych aspektach osoby Jezusa i Kościoła, nie poznamy Go i nie zrozumiemy.

05 X'17
Żonkile niosące nadzieję...

4 października 2017 roku  przed żorskim hospicjum niezawodna młodzież szkoły Społecznej pod opieką pani Sabiny Chyły sadziła żonkile na symbolicznym poletku nadziei. Co roku w październiku uczniowie naszej szkoły z okazji międzynarodowego Dnia Opieki Hospicyjnej, w geście solidarności z osobami znajdującymi się w terminalnym okresie choroby nowotworowej, sadzą żonkile propagując tym samym zasady opieki paliatywnej.

zonkilezonkil2

27 IX'17
Wolontariusze naszej szkoły biorą udział w projekcie ,, Żorskie dzieci"