Otwarty nabór do klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej od 1 grudnia!!!

Opiekunem biblioteki jest mgr Magdalena Sojka

Biblioteka czynna codziennie od:

Regulamin biblioteki

• 1. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
  • 2. Wypożyczać książki wolno jedynie na swoje nazwisko. Czytelnik zobowiązany jet przedłożyć dokument tożsamości
  • 3. Dokonując zwrotów książek należy podać swoje nazwisko, imię i klasę. Nie wolno pozostawiać wypożyczonych książek bez wypisania ich z pamięci komputera.
  • 4. Wypożyczeń dla nauczyciela dokonuje się indywidualnie (wpis do zeszytu) lub na podstawie karty bibliotecznej nauczyciela.
  • 5. Maksymalny czas wypożyczeń książki to jeden miesiąc.Za zgodą bibliotekarza można ją prolongować na kolejny okres.
  • 6. Uczeń, który nie przestrzega terminu zwrotu książki otrzyma za każdą nieoddaną pozycję 5 punktów ujemnych.
  • 7. Uczeń może posiadać na swoim koncie wiele książek, w tym najwyżej trzy lektury. O ilości pozostałych książek decyduje bibliotekarz.
  • 8. Podręczniki szkolne wypożyczane są na jeden rok szkolny.
  • 9. Uczeń, który ma nieoddaną w terminie książkęnie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.
  • 10. Czytelnik ma obowiązek szanować wypożyczone książki.
  • 11. Czytelnik, który zgubił lub zniszczył książkę jest zobowiązany do jej niezwłocznego odkupienia.Do momentu, gdy tego nie uczyni, jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.
  • 12. Nie wolno samemu brać książek z księgozbioru podręcznego.
  • 13. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.
  • 14. Uczniowie klas maturalnych są zobowiązani oddać książki do 15 kwietnia.
  • 15. Czytelnicy opuszczający szkołę ( nauczyciele i inni pracownicy szkoły, uczniowie) zobowiązani są do pobrania zaświadczenia potwierdzającego zwrot materiałów wypożyczonych z biblioteki.
  • 16. W bibliotece obowiązuje cisza.