Zespół Szkół Społecznych
im. Wspólnej Europy w Żorach
Otwarty nabór do wszystkich klas Społecznej Szkoły Podstawowej!!!

WSZYSTKIE NEWSY

Misją tutoringu jest przywrócenie sensu edukacji, dlatego można mówić że tutoring jest metodą edukacji zindywidualizowanej, która opiera się na bezpośrednim spotkaniu tutora z uczniem.

Tutoring to:

  • Indywidualne spotkania, w atmosferze dialogu „szacunku i wzajemnej uwagi
  • Zaplanowanie rozwoju
  • Tutor pracuje z podopiecznym, pozwalając mu dogłębnie poznać określony obszar wiedzy, rozwinąć umiejętność samodzielnego jej zdobywania oraz rozwinąć sztukę maksymalnego korzystania z własnych talentów
  • Tutoriing wzrnacnia poszukiwania ucznia, prowadzi go do mądrości i dojrzałości
  • Czuwanie nad realizacją planów
  • Wspieranie

 

KIM JEST TUTOR?

przewodnikiem ucznia z którym spotyka się regularnie w ramach tutoriali to ktoś, kto pracuje w relacji jeden na jeden. tym, który potrafi pokierować integralnym rozwojem młodego człowieka, trafnie rozpoznać jego potencjał, wspólnie wyznaczyć ścieżkę rozwoju naukowego, osobistego i społecznego, uważnie podchodzić do wyników jego prac, zmotywować do długotrwałej współpracy i znajdować w niej obopólną radość.

 

Wykwalifikowani tutorzy w naszej kadrze, którzy uzyskali Certyfikaty Tutora Collegium Wratislaviense:

mgr Zofia Szyndler

mgr Ilona Wala

mgr Renata Gałużna-Kula

mgr Zbigniew Nowak

Pierwszy tutoring zakończony!

 

Mentor Ekspert Efekty
Renata Gałużna-Kula Monika Pieczka

Nazywam się Natalia Torbicka. Mam 17 lat i jestem uczennicą drugiej klasy Społecznego Technikum o profilu fototechnik. Moją pasją jest fotografia oraz rysowanie. Jestem osobą kreatywną i pełną pomysłów. Lubię poznawać nowe techniki oraz sposoby fotografowania i rysowania. Chciałabym rozwijać się w tych dziedzinach i związać z nimi swoją przyszłość. W poprzednim roku szkolnym zaczęłam uczęszczać na tutoring. Są to zajęcia mające na celu rozwinięcie potencjału, umiejętności i pasji ucznia. Moim mentorem została Pani Renata Kula. Efektem naszej pracy jest wystawa fotografii inspirowanych malarstwem flamandzkim. W międzyczasie podjęłam współpracę z moim nauczycielem fotografii: Panią Moniką Pieczka oraz z grupą fotograficzną Indygo. Nasza współpraca polegała na regularnych spotkaniach, w ramach których wspólnie przygotowywaliśmy sesje fotograficzne, zajmowaliśmy się charakteryzacją, wizażem, ustawieniem oświetlenia i planu zdjęciowego oraz pracą z modelkami. Wybrałam pracę z jednym źródłem światła, gdyż jest ono najbardziej przystępne na początku drogi z fotografią studyjną. Stąd też inspiracja malarstwem wykorzystującym jedno punktowe źródło światła wydała się być najbardziej trafna. Sesje odbywały się od marca do lipca 2014 r. w odstępach dwutygodniowych w prywatnym studiu fotograficznym. Udało nam się zrealizować 7 sesji fotograficznych.

IMG_118723145339990