Misją tutoringu jest przywrócenie sensu edukacji, dlatego można mówić że tutoring jest metodą edukacji zindywidualizowanej, która opiera się na bezpośrednim spotkaniu tutora z uczniem.

Tutoring to:

• Indywidualne spotkania, w atmosferze dialogu „szacunku i wzajemnej uwagi
  • Zaplanowanie rozwoju
  • Tutor pracuje z podopiecznym, pozwalając mu dogłębnie poznać określony obszar wiedzy, rozwinąć umiejętność samodzielnego jej zdobywania oraz rozwinąć sztukę maksymalnego korzystania z własnych talentów
  • Tutoriing wzrnacnia poszukiwania ucznia, prowadzi go do mądrości i dojrzałości
  • Czuwanie nad realizacją planów
  • Wspieranie

KIM JEST TUTOR?

przewodnikiem ucznia z którym spotyka się regularnie w ramach tutoriali to ktoś, kto pracuje w relacji jeden na jeden. tym, który potrafi pokierować integralnym rozwojem młodego człowieka, trafnie rozpoznać jego potencjał, wspólnie wyznaczyć ścieżkę rozwoju naukowego, osobistego i społecznego, uważnie podchodzić do wyników jego prac, zmotywować do długotrwałej współpracy i znajdować w niej obopólną radość.

Wykwalifikowani tutorzy w naszej kadrze, którzy uzyskali Certyfikaty Tutora Collegium Wratislaviense:

mgr Zofia Szyndler

mgr Ilona Wala

mgr Renata Gałużna-Kula

mgr Zbigniew Nowak

Pierwszy tutoring zakończony!

Mentor Ekspert Efekty
Renata Gałużna-Kula Monika Pieczka

Nazywam się Natalia Torbicka. Mam 17 lat i jestem uczennicą drugiej klasy Społecznego Technikum o profilu fototechnik. Moją pasją jest fotografia oraz rysowanie. Jestem osobą kreatywną i pełną pomysłów. Lubię poznawać nowe techniki oraz sposoby fotografowania i rysowania. Chciałabym rozwijać się w tych dziedzinach i związać z nimi swoją przyszłość. W poprzednim roku szkolnym zaczęłam uczęszczać na tutoring. Są to zajęcia mające na celu rozwinięcie potencjału, umiejętności i pasji ucznia. Moim mentorem została Pani Renata Kula. Efektem naszej pracy jest wystawa fotografii inspirowanych malarstwem flamandzkim. W międzyczasie podjęłam współpracę z moim nauczycielem fotografii: Panią Moniką Pieczka oraz z grupą fotograficzną Indygo. Nasza współpraca polegała na regularnych spotkaniach, w ramach których wspólnie przygotowywaliśmy sesje fotograficzne, zajmowaliśmy się charakteryzacją, wizażem, ustawieniem oświetlenia i planu zdjęciowego oraz pracą z modelkami. Wybrałam pracę z jednym źródłem światła, gdyż jest ono najbardziej przystępne na początku drogi z fotografią studyjną. Stąd też inspiracja malarstwem wykorzystującym jedno punktowe źródło światła wydała się być najbardziej trafna. Sesje odbywały się od marca do lipca 2014 r. w odstępach dwutygodniowych w prywatnym studiu fotograficznym. Udało nam się zrealizować 7 sesji fotograficznych.