22 XII'14
Wspólne kolędowanie -czyli rodzice, nauczyciele i uczniowie razem przy wigilijnym stole.

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia to doskonała okazja do wspólnego kolędowania, które w naszej szkole odbyło się 18 grudnia 2014 roku. Swoją obecnością zaszczycili nas licznie rodzice naszych uczniów. Niepowtarzalny wieczór podkreślała bożonarodzeniowa szopka, melodie pastorałek i śpiew kolęd przybyłych rodziców i nauczycieli oraz kiermasz ozdób świątecznych i poczęstunek przy wigilijnym stole. Występy rozpoczęły się od jasełek w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. Jana Wyżgoła i Magdaleny Sojki. Uczniowie przypomnieli czasy sprzed 2 tysięcy lat oraz nawiązywali do stosunków międzyludzkich w czasach współczesnych. Wykonanie wzruszyło i skłoniło widzów do zadumy i refleksji. Następnie najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół Społecznych, pod opieką p. Renaty Gałużnej- Kuli zarecytowali wiersze i zaśpiewali piękne pastorałki. Publiczność śledziła ich z uwagą i nagrodziła gromkimi brawami.

Czwartkowy wieczór był okazją nie tylko do integracji społeczeństwa naszej szkoły, ale także do podtrzymywania prawdy, że musimy szanować swoje dziedzictwo kulturowe bo ono nas wzbogaca duchowo.