27 X'15
Wyścigi konne, rzut podkową, poszukiwanie skarbu, tworzenie listów gończych... Tak to wszystko u nas się dzieje!!!

19 października ktoś, kto wszedł do auli szkolnej, mógł jej nie poznać. Zamiast sceny wejście do saloonu, gdzieniegdzie rozsypane siano. A w tej dziwnej scenerii dziwni ludzie, wielu w kowbojskich kapeluszach, niektóre dziewczyny w długich do kostek sukniach. Słychać muzykę country. Na szczęście nikt nie wyciąga rewolweru, krew się nie leje, whisky również, nikt też nie pali cygar. Za to dzieją się inne ciekawe rzeczy: wyścigi konne, rzut podkową, poszukiwanie skarbu, tworzenie listów gończych itp. A na koniec uroczyste, a może prawie… uroczyste przyrzeczenie, a potem… Tak, już się domyśliliście: ten opis to opis otrzęsin pierwszych klas szkoły średniej. Imprezę przygotowali uczniowie klas drugich liceum i technikum.