20 XI'15
Pasjonujący III Wojewódzki Konkurs Poprawnej Polszczyzny rozstrzygniety!

W czwartek 19 listopada o godzinie 10 odbył się III Wojewódzki Konkurs Poprawnej Polszczyzny.

IMG_8210Uroczystość uświetnił wykład pani dr hab Katarzyny Wyrwas na temat ,,Zmian znaczeniowych na przestrzeni wieków"

Gościem specjalnym imprezy był pracownik Instytutu Języka Polskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach dr hab. Katarzyna Wyrwas, która zasiadła w jury konkursu razem z doradcą metodycznym Jolantą Malczewską oraz polonistką - panią Małgorzatą Majewską.

Zakres konkursu obejmował zapożyczenia, frazeologię, archaizmy, tautologię i pleonazmy oraz słownictwo modne i nadużywane.

Po części pisemnej do finału weszło 5 drużyn. Wszystkie walczyły dzielnie, ale zwycięstwo odnieśli uczniowie z Gimnazjum nr 4.Gratulujemy!:)

Wszystkim uczestnikom konkursu chcę jeszcze raz podziękować. Cieszę się, że byliście, gdyż Wasza obecność pozwala optymistycznie spojrzeć w przyszłość, pozwala uwierzyć, że my, Polacy, ciągle będziemy posługiwać się piękna polszczyzną, że ciągle będziemy zachwycać się cudownym brzmieniem mowy, która pozwala nam trwać od tysiąclecia.