12 XI'13
Podsumowanie ostatnich dwóch miesięcy

Targi edukacyjne

10 września 2013 roku uczniowie klas czwartych technikum uczestniczyli w targach edukacyjnych organizowanych przez Młodzieżowe Biuro Pracy w Żorach.

"Czy byłbyś dobrym inżynierem"

W tegorocznym konkursie organizowanym przez Politechnikę Śląską w Gliwicach, udział wzięły uczennice klas IV TH/FOT pod opieką swojego wychowawcy.

Cykliczne zajęcia w laboratorium

Tym razem laboratorium CKJ Politechniki Śląskiej w Rybniku odwiedziły klasy I technikum i liceum ogólnokształcącego pod opieką p. Agnieszki Gmerek-Smołki. Każdy miał okazję, aby przeprowadzić liczne doświadczenia. Temat "Typy reakcji chemicznych" uczniowie klas ponadgimnazjalnych znają już nie tylko teoretycznie, ale swoją wiedzę wzbogacili przez praktykę.

Byliśmy współorganizatorami Ogólnopolskich Dni Kariery

14 października 2013r. bralismy udział w ogólnopolskim przedsiewzięciu. Uczennice III technikum informatycznego przygotowały prezentację multimedialną promującą zawody nauczane w naszej szkole, a prace uczniów z kierunku: fryzjer, fototechnik i hotelarz były w tym dniu eksponowane w Ochotniczym Hufcu Pracy w Żorach.

Szkolny Dzień Języków Obcych

22 października po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Języków Obcych. W tym roku nasi uczniowie wzięli udział w obchodach językowych, gdzie sprawdziliśmy nie tylko znajomość języków obcych, ale również spryt i umiejętność szukania wskazówek. Uczniowie mogli ujawnić swoje talenty pisarskie i malarskie podczas tworzenia opowiadania i okładki. Do ścisłego finału przeszły cztery klasy: III G, II G, II TH/FOT oraz I TH/F, które zmierzyły się w quizie językowym. Walka była wyrównana, a uczniowie bawili się świetnie. Zwyciężyła klasa III G, na drugim miejscu znalazła się klasa II TH/FOT, na trzecim miejscu II G.

Wszystkim klasom gratulujemy!