Zespół Szkół Społecznych
im. Wspólnej Europy w Żorach
Otwarty nabór do wszystkich klas Społecznej Szkoły Podstawowej!!!

WSZYSTKIE NEWSY

09 V'16
Już jutro nasi gimnazjaliści odwiedzą Miejską Bibliotekę Publiczną..Dlaczego??Odpowiedź znajdziesz poniżej:)

Indie

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprosiła naszych gimnazjalistów na spotkanie autorskie z podróżnikiem Pawłem Kowalczykiem autorem książki “Czerwone Drogi Auroville".
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 


,,Czym jest Auroville? Eksperymentalną ekowioską w egzotycznym otoczeniu? Namiastką przyszłej rzeczywistości? Utopijnym projektem utrzymywanym dzięki rządowej pomocy i prywatnym darowiznom? A może unikalną przestrzenią wolności i zarazem źródłem inspiracji dla poszukujących alternatywy dla obecnej formy globalizmu i dominacji wielkiego kapitału?

Paweł Kowalczyk w 2010 roku spędził w Auroville jako wolontariusz sześć miesięcy i powracał tam przy okazji każdego kolejnego pobytu w Indiach. Zebrane podczas tych wyjazdów doświadczenia stały się dla niego inspiracją do napisania książki “Czerwone Drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek”. Podczas spotkania autor postara się wyjaśnić “Czym jest Auroville?” oraz skupi się na przedstawieniu innowacyjnych projektów i oddolnych inicjatyw ludzi o wielkim sercu, którzy poświęcili swój talent i środki tak zwanej “sprawie”. Oryginalność Auroville sprawia, że co roku w poszukiwaniu inspiracji przybywają do tego miejsca tysiące wolontariuszy i stażystów z całego świata."

Źródło:Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach.

Renata