30 III'17
Sztuka przygotowania perfekcyjnej kawy nie będzie już dla naszych hotelarzy tajemnicą-kurs baristy

W dniach od 28 do 30 marca w naszej szkole pod okiem pani Alicji- baristy z wieloletnim doświadczeniem- odbywa się w naszej szkole kurs baristyczny dla klas hotelarskich. Trzy dni zostały przeznaczone na kurs dla hotelarzy i wiele się w tym czasie działo...Szkolenie to stanowiło wprowadzenie w tajniki zawodu baristy oraz wiedzy na temat kawy. Szkoleniowiec koncentrował się przede wszystkim na przekazaniu umiejętności przyrządzania wyjątkowych w smaku i formie napojów kawowych.

Uczniowie dowiedzieli się , że grubości mielenia kawy ma znaczenie na jakość espresso, dlatego oprócz teorii uczyli się kalibrować młynek, poznali wszystkie najistotniejsze parametry prawidłowego espresso. Zgłębiali też tajniki obsługi, czyszczenia i konserwacji ekspresu ciśnieniowego. Trzeciego dnia uczyli się wzorów lanych z ręki czyli zgłębiali tajniki Latte Art. Rysunki i wzory z mleka na powierzchni kawy espresso to była prawdziwa przyjemność oglądania, ale i zaspakajania kubków smakowych.