16 IV'14
Konkurs ,,Liga młodych kreatorów

Dnia 14 kwietnia 2014 roku w kinie „Scena na Starówce” w Żorach, odbył się finał konkursu,, Liga Młodych Kreatorów".

Najlepszym kreatorem w roku 2013/14 została uczennica naszej szkoły Paulina Rduch.

Organizatorem zawodów był portal koloryzacje.com pod przewodnictwem Macieja Wójciaka, CKZiU w Żorach, Cech Rzemiosł Różnych w Żorach oraz Żorska Izba Gospodarcza. Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha objął konkurs honorowym patronatem. W tym przedsięwzięciu udział wzięło 5 szkół z ościennych miast. W tej edycji Ligi Młodych Kreatorów współzawodniczyli uczniowie ze szkół ze Świętochłowic, z Cieszyna, z Jastrzębia - Zdroju, z Żor. Tematem przewodnim finału był ,, Mój ulubiony festiwal...". Nasze uczennice Magdalena Gruszka postawiła na Sopot Top Trendy, a naszą zwyciężczynię zainspirowały bardziej ludowe klimaty pochodzące prosto z bałkanów.

Młodzi ludzie potrzebują zachęty, wsparcia i inspiracji cieszymy się, że nasza nauczycielka Mirela Kacprzak potrafi rozwijać talenty w naszych uczniach i po raz kolejny przygotowała uczennice z technikum fryzjerskiego do konkursu w którym zwyciężyły.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.