22 IX'14
Trochę poezji..wiele muzyki..czyli festiwal dla duszy...

371    W ubiegły czwartek 18 września 2014r. mieszkańcy Żor po raz kolejny wzięli udział w Spotkaniu Poetyckim w ramach festiwalu Fide et Amore, zorganizowanym przez naszą szkołę.Swoją obecnością zaszczycił nasz organizator festiwalu  ks.dr Wiesław Hudek, naczelnik wydziału p.Bożena Dąbrowska, radny miasta Żory p.Dariusz Domański, mieszkańcy Żor oraz dyrekcja, nauczyciele,rodzice i uczniowie naszej szkoły.

Nastrojowe, pięknie zaaranżowane utwory muzyczne, które wykonane zostały przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Żorach, rozbrzmiewały na przemian z kunsztowną recytacją utworów poetyckich, zaprezentowaną przez uczniów gimnazjum, liceum i technikum Szkoły Społecznej.Mimo aury jesiennej tematem tegorocznego spotkania było: ,,Moje Boże Narodzenie"-temat zgodny z rokiem liturgicznym. Spotkanie zostało urozmaicone o wystawę fotograficzną pt. ,, Dziecko radością mamy i taty", w czasie której swoje prace prezentowali: Kacper Bartosiewicz i Maria Sitter, uczniowie klasy trzeciej technikum w kierunku fototechnik.Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który miał dopełnić myśl organizatorów,aby ten wieczór dostarczył niezapomnianych przeżyć duchowych, wizualnych oraz smakowych.

Nasze spotkania to połączenie słowa, muzyki , poezji i obrazu, a my organizatorzy chcemy kultywować i zaszczepiać w ludziach klimaty piękna żywego słowa, dlatego zapraszamy za rok na kolejny wieczór ze sztuką w naszej szkole.

031                           221