29 IX'14
Cesarstwo Zofiany..Cesarstwo rzymskie...czyli tegoroczne otrzesiny klas pierwszych
W ubiegły piątek 26 września 2014 r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych:gimnazjum, liceum i technikum. Organizacją zajęły się klasy:II gimnazjum i II LO/T pod nadzorem ich wychowawców:Magdaleny Sojki i Zbigniewa Nowaka.
Motywem przewodnim imprezy było Cesarstwo rzymskie. Uczniowie klas pierwszych jako niewolnicy cesarzowej Zofiany musieli  przejść kilka prób, aby otrzymać dokument wyzwolenia. Do ich zadań należało m. in. wykonanie proporca na wzór legionów rzymskich czy rozwiązanie zadań matematycznych. Musieli również wykazać się wiedzą na temat prawa cesarstwa Zofiany, znajomością łacińskich zwrotów oraz umiejętnością poruszania się po cesarstwie.
Ostatnim etapem ich drogi ku wolności było złożenie uroczystej przysięgi. Z rozporządzenia Augusty Zofiany otrzymali ograniczone prawa obywatelskie na czas pobytu w Imperium.
Mamy nadzieję, że wszystkim pierwszoklasistom podoba się w "Imperium" i będą dobrze czuli się w naszej wspólnocie.
Natalia T.