15 X'14
Nauczycielskie Oskary rozdane... Przegapiłeś Galę? Przeczytaj relację z wydarzenia!!

Dzień Nauczyciela to data szczególnie lubiana przez uczniów. Trudno bowiem wtedy wymagać od świętujących nauczycieli, by prowadzili w tym dniu lekcje, tak jak zazwyczaj. Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych im. Wspólnej Europy w Żorach ze swoimi pedagogami obchodzili ten dzień uroczyście 13 października br. Aby uświetnić szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej klasa IV TH/TF postanowiła po raz kolejny na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznać i wręczyć nauczycielom Nauczycielskie Oscary.
Jako pierwsza, ze zrozumiałych względów, Oscara Honorowego oraz Oscara dla Najlepszego Szeryfa w szkole otrzymała Pani Dyrektor, Zofia Szyndler.
Nominacje Nauczycielskich Oscarów 2014 rozpatrywane były w następujących kategoriach:
1. Debiut Roku – p. Dominika Musioł
2. Mikrofon Roku – p. Katarzyna Piecha
3. Płonąca Strzała – p. Edyta Palm
4. Sokole Oko – p. wicedyrektor Ilona Wala
5. Zakręcona Fatamorgana – p. Sabina Chyła
6. Złota Katarynka – p. Magdalena Sojka
7. Złota Piła – p. Monika Grzesica
8. Płonące Nadgarstki – p. Jan Wyżgoł
9. Złoty Słowik – p. Agnieszka Gmerek-Smołka
10. Szkolna Pogodynka – p. Zbigniew Nowak
11. Pielgrzym Roku – p. Danuta Pisarek
12. Perfekcjonista Roku – p. Michał Sobik
13. Akcent Roku – p. Anna Dęga
14. Top Model 2014 – p. Renata Gałużna-Kula
15. Tęcza Roku – p. Barbara Helijak
16. Przestrzeganie Ruchu Prawostronnego – p. Justyna Szulik
17. Przyjaciel – p. Sylwia Szostek
18. Miss na szpilkach – p. Mirela Kacprzak
19. Optymista Roku – p. Krzysztof Sęk
20. Roznosiciel eN-eczek – p. Urszula Sieradzka-Zwolińska
Na koniec w ramach podziękowań za trud pedagogów oraz przeprosin za niezbyt chwalebne uczniowskie uczynki oraz brak chęci do nauki, uczniowie przygotowali mini koncert życzeń, gdzie swój występ między innymi zaprezentowała uczennica klasy IV Fryzjerskiej, Karolina Kopras.

Nasza prowadząca zakończyła koncert życzeń słowami :

„Jednocześnie pragniemy złożyć gorące życzenia: wytrwałości i cierpliwości, zadowolenia i satysfakcji z pracy z młodzieżą, powodzenia w życiu prywatnym oraz sukcesów w działalności zawodowej”
Najlepszym podziękowaniem mimo wszystko było odśpiewanie przez klasę maturalną „Sto lat”

Klaudia F.