Zalety nauki języka obcego

Gdy istnieje bariera językowa, trudno jest nauczyć się nowych rzeczy. Dzięki znajomości języków obcych dzieci mogą stać się bardziej dociekliwe i ciekawe otaczającego ich świata.

Wykazano, że dzieci dwujęzyczne radzą sobie lepiej w standardowych testach matematycznych niż dzieci jednojęzyczne. To samo dotyczy wyników czytania ze zrozumieniem.

Przedszkole językowe Poznań

Znajomość drugiego języka może pomóc Ci być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy, lepiej komunikować się i lepiej rozumieć inne kultury i języki.

Nauka nowego języka może również pomóc poszerzyć horyzonty bardziej niż myślisz. Pomaga zrozumieć, jak różne kultury postrzegają świat i zapewnia nowe spojrzenie na rzeczy, które w przeciwnym razie można by uznać za oczywiste.